Prezentacja artystyczna ”TE BYT II”, organizowana przez Galerię AT, w swoich założeniach intencyjnych, była poświęcona idei wolności, indywidualnej tożsamości, a także pamięci o wszystkich, którzy nie mogą stanowić o swoim personalnym bycie. Istotnym kontekstem tego wydarzenia był wyraz szczególnego szacunku i myśli o wielowiekowej kulturze Tybetu. Żyjący na tzw. „dachu świata” Tybetańczycy są narodem unikalnym w skali światowej, ponieważ ich życie jest w całości poświęcone filozofii buddyjskiej, a w wielowiekowej historii, ich tożsamość narodowa przeszła kolosalną zmianę, od etnocentrycznej, wojowniczej, imperialistycznej natury do powszechnie akceptowanej filozofii ducha, miłości oraz pokoju i poszanowania dla wszystkich żyjących istot.
W zamyśle artystycznym był to pokaz wykorzystujący trzy artykulacje artystyczne - dźwięki wykonywane na misach tybetańskich i gongach, które ujawnia w formie medytacyjnych koncertów Ryszard Ługowski wraz z towarzyszącą mu Pauliną Sylwestrowicz, tworzącą muzyczny podkład elektroniczny - prezentacja cyklu kolorowych fotografii zrealizowanych przez Sławomira Brzoskę podczas wizyt w Tybecie - działanie artystyczne w formie performance realizowane przez Tomasza Wilmańskiego, nawiązujące do języka tybetańskiego, mandali i światła.
Pierwszy pokaz z cyklu „TE BYT”, realizowany przez tych artystów odbył się 10 marca 2013 w Auli Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.